21 Mayıs 2012 Pazartesi

Bir gecelik aşk...

Şantiyemiz de inanılmaz sevecen anne köpek var.Sokak köpeği ama nasil masum, kendini sevdirmek isterken nasil mahcup. Üzerinde bit, pire olmasa sarılacağım boynuna;) Bu köpekle aramızda bir bağ var, hele şuan büyümüş olan koca popoulu matilda bana asık kesin;)

İlk doğumunda bir yavru seçmiştim " koca popolu matilda" ismini bile koymuştum. Ben aldım matildayi goturdum eve ancak 2 aylık filandi tuvalet egitimi olmadıgından dışarı kulübesine koydum. Sabah kalktığımda coktan annesi alıp götürmüş, nasıl becerebildiyse tasmasını sokmuştu. Ne kadar üzülsemde tekrar geri almadım. Bizim anne köpek yine hamile kaldı ve bu sefer tam 9 bebis dünyaya getirdi. Allahım her biri birbirinden tatlı.Ben kestirdim gene gözüme bir tanesini, aldım yine eve;)Daha çok küçük 1 aylık filan. Ama nasıl oluyordu bilmiyorum tuvaleti gelince alarm veriyor. Bu sefer evde bakıyoruz gözümüz hep onda'' aman işemesin'', aman fişmasin;)

Hayvan da maşallah saat bası alarm veriyor.Ama nasıl güzel, hemen alıştı bize gelip ayağımızın dibinde filan yatmalar, yaramazlıklar, ben tav oldum zaten. Kucağımda nasıl uyuyor, arada bir iç çekiyor, kafasını boynumun altına sokuyor, ben hayvan uyanacak diye nefes bile almıyorum;)
Gece ne yapacağız derken, ben dedim bizimle yatak odasında yatsın , umi olmaz dedi bıraktık papisi banyoya anam bir viyaklama, allahım o ses hayvandan nasıl çıkıyor.Neyse aldık niche ile yatak odasına gece oldu 2 bizimki alarm veriyor. Kalk tuvalete çıkar, 4 oldu yine aynı seremino derken bu sefer de ağlamaya başladı. Ne yapsam umi uyuyor, papis ağlıyor ben sınırliyim uykum bölündü kaç defa. Aldım yanıma;) dakikası sustu şerefsiz, nasıl uyuyor, bir yayılıyor anlatamam. Ben hayvanı ezmeyeyim diye uyuyamadim tabi.
Sabah kalktık bu nasıl salak, nasıl oyunbaz, ama maalesef bir gece kalabildi;) çok fedakarlık isteyen bir sorumluluk. Belki biraz bende üzülme numarası yapsaydım hep kalabilirdi ama şansımı denemedim hiç. Bende bir gece de yoruldum , sabah gözümden uyku akıyor.

Hala aklımda, annesiyle kardeşleriyle oyun oynarken görüyorum , yine alsam mı diye düşünüyorum , ama hayvana ne yaptıysak beni görür görmez kaçıyor .

1 yorum: