11 Haziran 2012 Pazartesi

Hafta sonu gezisi-Tkijda-Parc National du Djurdura

Merhabalar herkese, hele şükür yazabiliyorum artık;)

Bir çok şey biriktirdim yazmak için, tembellik etmez isem yakında yapacağım sırayla postlarımı.

Bu hafta sonu ilk önce hepimizi bir dağ gezisi hevesi aldı gitti, ilk önce yeni kurulan Bouira şantiyesine gittik. Oradan da Tkijda denilen kayak merkezine gittik. Aslına bakılırsa ben daha önce kayak merkezi görmedim ama burası kesinlikle kayak merkezi degildi. Ama kar gördüm. O kadar yukarı çıktık ki artık bizden yüksek tepe yok diyebilirim. Ben oldum olası sevmem, yok yayla gezisiymis, yok dag manzarasiymis, bende aşağı düşme korkusu var.Bana deniz kum güneş üçlüsü yeterince kafi gelir.

Araba da sürekli kafam eğik gidiyorum hele ki yollar dar, aşağı uçurum iki araba yan yana geçerken ömrümden ömür gidiyor.Dert yana yana geçirdim yolculuğu...
Benim daha önce gitmediğim bir yer.Parc National du Djurdjura. Ni,ye buraya park demişler onu da anlamamış durumdayım. Cezayirli çalışanlar filan gittik mükemmeldi filan diye anlatıyorlar, giden Türkler de oldu ki bizi götüren arkadaşımız, oda çok methetti bende gerçekten piknik alanı, tesis filan bekliyorum, ahh ahh saf duygu kaç senedir burada  yasıyorsun halen alışamadım, beklentilerim yüksek sonuc hayal kırıklığı ;)


Otel ve restaurant kısmı mevcut ama orada da görüntü var işlevsellik yok.Kahve içelim dedik saat 6 civarıydı çoktan bitmiş :)

Tam piknik yapılacak yere geldik bende ferahladim derken arkadaş dedi tepe de stadyum var.Ben ilk önce daha da yükseğe çıkmak istemedim direndim ise de zaten bu kadar çıktık biraz daha çıksak bir şey olmaz, hazır gelmişken tarihi eseri görelim dedim. Bu paragrafın devamını getireyeceğim ;)

Nasıl bir hayal kırıklığı benim için tahmin edemezsiniz :)
O kadar yukarıda ki stadyum kar kalıntılarına bile rastladık.

En sonunda bulduk bir yer ve mangal başladı . Tek sevindiğim istediğim kadar yedim ve o tepelere ciktigimdaki kekik ve ouzou dedikleri çiçeklerin kokusu. Keske fırsat olsa da size o kokuyu aktarabilseydim. O kadar yüksekte ve açık alanda nasıl bir kökü var. Mukemmel idi.

Bu memlekette gerçekten insanların sosyal faaliyette bulunabilmeleri için imkan çok çok sınırlı. Koca memlekette bir tane piknik yapılacak tesis yok.

Benim tavsiyem eğer Bouira yakınlarında oturmuyorsaniz gidilecek bir yer değil. Hiç bir şey kaçırmazsınız ;)

2 yorum:

  1. güzel anlatim tesekkur bilida seria super bence

    YanıtlaSil
  2. güzel anlatim tesekkur bilida seria super bence

    YanıtlaSil